Akustické podhledy a obklady jsou kvalitní zvuková izolace stěn v bytě

Akustické obklady a podhledy Rigips splňují veškeré nároky, které jsou na tyto konstrukce kladeny. Pomocí těchto materiálů je možné ovlivňovat vnitřní akustiku v místnostech tak, aby bylo dosaženo ideální doby dozvuku pro daný typ místností.

Zjistit cenu akustických desek

Pro tyto účely se používá akustický obklad ze dvou rozdílných typů systémů. První způsob umožňuje vytvořit bezespárový podhled nebo předsazenou stěnu pomocí velkoformátových desek Rigiton a Big Gyptone. Jedná se o sádrokartonové perforované desky opatřené na zadní straně akusticky účinnou textilií - tzv. vliesem. Desky Rigiton jsou většinou perforovány kruhovými otvory, které jsou buď pravidelně, nebo nepravidelně uspořádány. Oproti tomu desky Big Gyptone jsou opatřeny čtvercovým, nebo obdélníkovým perforováním a otvory jsou sestaveny v pravidelných a opakujících se vzorech.

Druhou možností, jak vylepšit vnitřní akustiku, je použití demontovatelných akustických kazetových podhledů Rigips řad Casoprano a Gyptone. Jedná se o kazety 600x600 mm nebo lamely ze sádrokartonu, které jsou perforované a na zadní straně opatřené akusticky účinnou textilií.

Vždy je možné kombinovat několik typů designů ve třech různých provedeních hran. Desky se osazují do rastrů šířky 15 nebo 24mm. Celý systém montáže připomíná svou jednoduchostí dětskou stavebnici, kterou by si měl zvládnout sestavit doma každý sám.

Akustické systémy společnosti Rigips poskytují kvalitní řešení interiéru za přiměřenou cenu, jejichž výsledkem je odborně provedená zvuková izolace stěn v bytě. Celkovou pohodu v místnostech navíc umocní přirozená schopnost sádry přijímat a uvolňovat vzdušnou vlhkost.

Rádi byste zhlédli pro realizaci na akustické podlahy a obklady ceník? Požádejte si o vypracování cenové nabídky!

Vyžádat cenovou nabídku