Dřevostavby Rychnov nad Kněžnou, to je vaše bydlení na klíč

Plníme sny rodinám - stavíme dřevostavby na klíč. Naší prioritou jsou ekonomicky úsporné rodinné domy připravené k nastěhování v jasně daném termínu a za příznivou cenu. Jsme z Rychnova nad Kněžnou a postavíme vám dům snů kdekoliv ve východních Čechách, po dohodě i jinde. Rádi si s vámi sjednáme osobní konzultaci zdarma přímo u vás.

Zdarma přijedeme k vám

Napsat si o cenu dřevostavby

Kvalitní dřevostavba vydrží generace

V dřevostavbách od nás můžete bydlet stejně dlouho jako ve zděném domě. Je to tak díky poctivé práci, kdy klademe stejný důraz na kvalitu materiálu jako na provedení. Jedno bez druhého vám totiž nikdy nemůže u dřevostaveb zajistit bezstarostné bydlení na generace. My jsme toho názoru, že starostí zákazníka při stavbě by měly být jen umístění, typ a zařízení domu. Proto za vás rádi zařídíme vše ostatní, včetně projektu a stavebního povolení.

S námi víte přesně, kdy se můžete začít stěhovat

Co slíbíme, to taky dodržíme. Takže přesně víte, kdy se můžete začít do nového domu stěhovat. Ušetříte si tak trápení s odmítáním zájemců o vaše současné bydlení a přeplácením nájmu. Nikoho s hypotékou koneckonců nepotěší, když v den, kdy se plánoval stěhovat, stojí na pozemku stále jen základová deska. Pokud tedy dodavatele stavby stále ještě vybíráte, ujistěte se, zda vám domluvené sankce za případné pozdní dodání tyto nečekané výdaje pokryjí, kdyby se realizace dřevostavby třeba o půl roku zpozdila.

Z našich realizací dřevostaveb

     
Prohlédnout realizaci RD Prohlédnout realizaci garáže Prohlédnout realizaci chaty 

Proč jít do dřevostavby s námi

 • životnost je srovnatelná se zděným domem
 • zařídíme projekt i stavební povolení
 • dodržujeme termíny
 • schůzka s vámi do 5 pracovních dnů
 • po schůzce od nás kvalitní vizualizace
 • vytvoření první vizualizace je zdarma
 • cenová nabídka zdarma
 • známe postupy na správnou eliminaci hluku
 • nové bydlení již za 4 měsíce po základové desce
 • stěhovat se můžete ihned po dostavění
 • 15 - 20 % levnější než zděný dům
 • zdravé stabilní klima nejen pro astmatiky
 • energeticky úsporné při kvalitní izolaci
 • jsme pečliví a poctiví, ve stálém kolektivu

Postavili jsme rodinný dům v Černíkovicích

Koncem roku 2017 jsme stavěli dřevostavbu pro 4 členou rodinu v Černíkovicích u Rychnova nad Kněžnou. Jedná se o kompletní realizaci včetně základové desky na výměře 133,8 m2 zastavěné plochy a 103,03 m2 podlahové plochy. Na střechu jsme použili střešní krytinu Bramac Classic. Základem dřevostavby je kontaktní zateplovací systém Weber/Cemix tl. 160 mm a nosná rámová konstrukce KVH 60/160 mm vyplněná minerální izolací Knauf Naturoll 0,035. Zevnitř SDK předsazená stěna s rozvodem instalací, jejíž výhodou je nenarušení tepelné izolace v obvodové stěně. Na fotodokumentaci celé stavby se můžete podívat v referencích. Podívat se můžete i na tato videa:

 

 

Realizace dřevostavby je rychlá

Jednou z největších výhod montované dřevostavby je rychlost, se kterou vám váš vysněný dům postavíme. Krom základové desky se jedná o suchou stavbu. Proto ušetříme časové prostoje, které jsou u zděných domů nevyhnutelné.

Po zhotovení a dozrání základové desky je obvyklá doba samotné realizace 4 měsíce. Vždy samozřejmě záleží na složitosti stavby a individuálních přáních zákazníka.
Po dokončení dřevostavby na klíč se může zákazník rovnou stěhovat a nemusí čekat na „vyzrávání" stavby. Odpadá tak i finanční zátěž platit za nájem a za hypotéku současně. Do domu se můžete ihned přestěhovat, přestat platit nájem a nemusíte se bát žádných zdravotních rizik. Všechny důležité parametry, jako je například vlhkost, povrchové teploty stěn či tepelný odpor jsou v normálních hodnotách ihned po dokončení díla.


Cena dřevostavby vás příjemně překvapí

dřevostavby rychnov nad kněžnouNejčastější rozhodování, zda dřevostavbu nebo zděný dům, je kvůli ceně. Dřevostavby jsou přibližně o 10 - 15 % levnější, než dům z tvrdého materiálu. Vždy je ale důležité vycházet z použitého materiálu a zcela zásadní je použití kvalitní tepelné izolace. Úspora se pak projeví nejen pořizovacími, ale také provozními náklady, které neustále rostou zvyšováním ceny za energii. Dřevostavba splňuje požadavky energeticky úsporného domu, náklady na provoz jsou tak výrazně nižší hlavně díky vytápění a ročně tak ušetříte několik tisíc korun.


Investujete do zdravějšího bydlení

Díky vlastnosti dřeva, které má neuvěřitelnou schopnost vyrovnávat vlhkost v interiéru a tím ji buď absorbovat při přebytku, nebo ji vydávat, když je suchý vzduch, je velmi snadné udržovat stabilní klima. To ocení nejen obyvatelé domu, ale především astmatici a alergici. Dřevo je navíc jedním z nejpřirozenějších stavebních materiálů a tím blahodárně působí na lidskou psychiku a pozitivně podporuje i imunitní systém.

‌Napsat si o cenu dřevostavby 

dřevostavby rychnov nad kněžnou dřevostavby rychnov nad kněžnou    dřevostavby rychnov nad kněžnou

Jaký typ dřevostavby vybrat

Seznámíme vás s několika aspekty, které je potřeba promyslet ještě před samotnou realizací dřevostavby.

Kdo tam bude bydlet

Základní myšlenku by měla tvořit představa, pro koho nebo pro co bude dům sloužit. Chcete dům pro malou rodinu, bezdětný pár nebo pár, kterému už děti odrostly? Nebo byste potřebovali dům pro velkou rodinu s dětmi, kde chce mít každý člen kousek svého soukromí? Ani dům pro více generací pro nás není problém. Možná chcete z domu pracovat a tak, ač máte malou rodinu, budete potřebovat kancelářský prostor pro vaši práci.

Jak prostorný je pozemek

Také pozemek, kde bude dům stát, má veliký vliv. Potřebujete-li hodně interiérového prostoru, ale máte menší pozemek, je vhodné zvolit patrový dům. Máte-li pozemek větší, lze zvolit bungalov, který je stále oblíbenější variantou. Jeho největší výhodou je bezbariérovost, což oceníte především v pozdějším věku.


Jaké potřeby má každý obyvatel domu

Při výběru domu zvažte několik důležitých faktorů. Důležitým bodem jsou samozřejmě individuální potřeby lidí, kteří budou v domě bydlet. Zohledněte počet lidí, jejich věk, generační rozdíly, soukromí jednotlivých uživatelů apod.


Na sever nebo na jih?

Zvažte však ale i další specifika, jako je orientace světových stran. Je dobré dům situovat tak, aby mohl co nejvíce využívat přírodní zdroje (sluneční energie) a zároveň byl chráněn před severním větrem.

V jednoduchosti tvarů je úspora

Zároveň je z hlediska úspory energie lepší a cenově levnější, když má dům jednoduchý tvar, bez zbytečných zákoutí, výklenků a jiných nepravidelných tvarů.

Napsat si o cenu dřevostavby

Uzavřená nebo otevřená konstrukce?

 • Difúzně otevřená obvodová konstrukce

Skladba pláště dřevostavby neobsahuje žádné parozábrany, které by bránily prostupu vodních par a suchého vzduchu stěnou. Jde o rovnováhu vlhkosti mezi interiérem a exteriérem. Tento fakt zabraňuje před množením se bakteriím, virům a různým alergenům (jde především o místa za nábytkem, rohy, aj.). Obvodová stěna „dýchá", avšak neprofukuje a neuniká z interiéru teplo.
Při použití panelů RIGIPS – DIFFUWALL je hmotnost stěn vyšší, než je tomu u běžných dřevostaveb. Zároveň je i vyšší vzduchová neprůzvučnost a objekt je tedy více chráněn před hlukem z vnějšího prostředí.

 • Difúzně uzavřená obvodová konstrukce

Skladba pláště dřevostavby obsahuje parotěsné fólie nebo dřevodesky, které zamezují pronikání vlhkosti z interiéru do exteriéru. Tato parozábrana – fólie je slepena speciálními páskami a umisťuje se co nejblíže k interiéru. Nejčastěji hned za sádrokartonovou předstěnu, aby se zabránilo poškození a nebyly v ní vedeny žádné prostupy pro vodovodní a odpadní trubky, elektřinu, topení, aj.
Jde tedy o vzduchotěsně uzavřenou obálku domu, z které se vlhkost nedostane ven. Je nutné, aby byla dřevostavba na tento fakt přizpůsobena a při stavbě se správně vyřešily konstrukční detaily. Vlhkost z vaření, koupání a dýchání musí být odvedena větráním, digestoří, rekuperací či nuceným větráním.
Správně zhotovená difúzně uzavřená dřevostavba je levnější varianta než difúzně otevřená dřevostavba, a velmi dobře funguje.

Skladba konstrukce

Skladba konstrukce

 • Minerální zatíraná omítka, zrno 1,5-2 mm
 • Tepelná izolace tl. 100- 160 mm s vrchní armovanou vrstvou s výstužnou tkaninou a stěrkovým tmelem
 • Konstrukční sádrová deska tl 12,5 mm
 • KVH hranoly 60/140-160 s mezerami plněnými mineální izolací s LA 0,035
 • Lepená parozábrana
 • Rošt z latí 60/40 (instalační předstěna)
 • Konstrukční sádrová deska tl 12,5 mm opatřena malířským nátěrem

Skladba konstrukce

Blowerdoor test aneb když dřevostavba pracuje správně

Tento test se provádí pouze u difúzně uzavřených staveb. Pomocí testu se zjistí, zda je obálka budovy správně utěsněná. V objektu se pomocí ventilátoru průběžně mění tlak a pomocí definovaného měřícího postupu dochází ke zvyšování (přetlaku) a snižování (podtlaku) tlaku. Z naměřených hodnot se pak spolehlivě zjistí, kde k průniku vzduchu do obálky budovy dochází.
Test se zpravidla provádí před samotným zaklopením sádrokartonovými deskami, aby se případné nedostatky daly jednoduše odstranit a nebyly cenově nákladné.

Nenašli jste odpověď na svou otázku ohledně dřevostaveb? Podívejte se také na často kladené otázky kolem dřevostaveb nebo nás rovnou kontaktujte. Rádi vám poradíme a vše vysvětlíme.

';