Výhody dřevostavby

Pokud stále váháte, zda si pořídit dřevostavbu nebo zděný dům, přečtěte si výhody, které vás při bydlení v dřevostavbě čekají. V případě, že sháníte více informací, podívejte se na často kladené dotazy ohledně dřevostaveb nebo nás rovnou kontaktujte. Rádi vám poradíme. 

Dřevostavba na klíč se dá s námi pořídit za 4 měsíce.

Kvalitní dřevostavba vydrží generace

V dřevostavbách od nás můžete bydlet stejně dlouho jako ve zděném domě. Je to tak díky poctivé práci, kdy klademe důraz nejen na kvalitu konstrukce dřevostavby, ale také materiálu a provedení každého detailu. Jedno bez druhého vám totiž nikdy nemůže u dřevostaveb zajistit bezstarostné bydlení na generace. My jsme toho názoru, že starostí zákazníka při stavbě by měly být jen umístění, typ, rozvržení místností a zařízení domu. Proto za vás rádi obstaráme vše ostatní, včetně projektu a stavebního povolení.

Dřevostavba vizualizace před zahájením stavebních pracíS námi víte přesně, kdy se můžete začít stěhovat

Co slíbíme, to taky dodržíme. Takže přesně víte, kdy se můžete začít do nového domu stěhovat. Ušetříte si tak trápení s odmítáním zájemců o vaše současné bydlení a přeplácením nájmu. Nikoho s hypotékou koneckonců nepotěší, když v den, kdy se plánoval stěhovat, stojí na pozemku stále jen základová deska. Pokud tedy dodavatele stavby stále ještě vybíráte, ujistěte se, zda vám domluvené sankce za případné pozdní dodání tyto nečekané výdaje pokryjí, kdyby se realizace dřevostavby třeba o půl roku zpozdila.

 

Stavíme dřevěné domy - dřevostavby na území východních Čech a okolí.Realizace dřevostavby je rychlá

Jednou z největších výhod montované dřevostavby je rychlost, se kterou vám váš vysněný dům postavíme. Krom základové desky se jedná o suchou stavbu. Proto ušetříme časové prostoje, které jsou u zděných domů nevyhnutelné.

Po zhotovení a dozrání základové desky je obvyklá doba samotné realizace 4 měsíce. Vždy samozřejmě záleží na složitosti stavby a individuálních přáních zákazníka.
Po dokončení dřevostavby na klíč se může zákazník rovnou stěhovat a nemusí čekat na „vyzrávání" stavby. Odpadá tak i finanční zátěž platit za nájem a za hypotéku současně. Do domu se můžete ihned přestěhovat, přestat platit nájem a nemusíte se bát žádných zdravotních rizik. Všechny důležité parametry, jako je například vlhkost, povrchové teploty stěn či tepelný odpor jsou v normálních hodnotách ihned po dokončení stavby.

Prohlédněte si námi realizované dřevostavby.


Stavíme malé levné dřevostavby i projekty pro velké rodiny nebo firmy.Cena dřevostavby vás příjemně překvapí

Nejčastější rozhodování, zda dřevostavbu nebo zděný dům, je kvůli ceně. Dřevostavby jsou přibližně o 10 - 15 % levnější, než dům z tvrdého materiálu. Vždy je ale důležité vycházet z použitého materiálu a zcela zásadní je použití kvalitní tepelné izolace. Úspora se pak projeví nejen na pořizovacích, ale také provozních nákladech, které neustále rostou zvyšováním cen za energii. Dřevostavba splňuje požadavky energeticky úsporného domu, náklady na provoz jsou tak výrazně nižší hlavně díky vytápění. Ročně tak ušetříte několik tisíc korun.

Napište nám


Investujete do zdravějšího bydlení

Díky vlastnosti dřeva, které má neuvěřitelnou schopnost vyrovnávat vlhkost v interiéru a tím ji buď absorbovat při přebytku, nebo ji vydávat, když je suchý vzduch, je velmi snadné udržovat stabilní klima. To je vítané ulehčení především pro astmatiky a alergiky. Dřevo je navíc jedním z nejpřirozenějších stavebních materiálů a tím blahodárně působí na lidskou psychiku a pozitivně ovlivňuje imunitní systém.

Dřevostavba na klíč realizovaná pro našeho zákazníka z východních Čech.   Dřevostavby pro Rychnov, Dobrušku, Hradec Králové, Náchod, Jičín a další oblasti východních Čech.   Dokážeme postavit nízkorozpočtové dřevostavby, stejně jako velké projekty pro firmy.

Skladba konstrukce

Skladba konstrukce dřevostavby našich domů.

  • Minerální zatíraná omítka, zrno 1,5 - 2 mm
  • Tepelná izolace tl. 100 - 160 mm s vrchní armovanou vrstvou s výstužnou tkaninou a stěrkovým tmelem
  • Konstrukční sádrová deska tl. 12,5 mm
  • KVH hranoly 60/140-160 s mezerami plněnými mineální izolací s LA 0,035
  • Lepená parozábrana
  • Rošt z latí 60/40 (instalační předstěna)
  • Konstrukční sádrová deska tl. 12,5 mm opatřena malířským nátěrem

Skladba konstrukce

Blowerdoor test aneb když dřevostavba pracuje správně

Tento test se provádí pouze u difúzně uzavřených staveb. Pomocí testu se zjistí, zda je obálka budovy správně utěsněná. V objektu se pomocí ventilátoru průběžně mění tlak a pomocí definovaného měřícího postupu dochází ke zvyšování (přetlaku) a snižování (podtlaku) tlaku. Z naměřených hodnot se pak spolehlivě zjistí, kde k průniku vzduchu do obálky budovy dochází.
Test se zpravidla provádí před samotným zaklopením sádrokartonovými deskami, aby se případné nedostatky daly jednoduše odstranit a nebyly cenově nákladné.

Nenašli jste odpověď na svou otázku ohledně dřevostaveb? Podívejte se také na často kladené otázky kolem dřevostaveb nebo nás rovnou kontaktujte. Rádi vám poradíme a vše vysvětlíme.